İstinye Kurye Expres Moto Kurye Ve Acil Dağıtım Hizmetleri
İstinye Kurye Expres Moto Kurye Ve Acil Dağıtım Hizmetleri

İstinye Sarıyer ilçesine bağlı şirin bir semttir.Kuzeyde Yeniköy Güneyde Emirgan hemen arkasında Ferahevler bulunmaktadır.Şu sıralar İstinye denilince akla ilk gelen İstinye park avm dir.İstinye koyu şimdilerde marina olma gayretinde .İstinye park anlatmakla bitmez İstinye Park'ı diğer alışveriş merkezlerinden ayıran en büyük özellik bünyesinde bir alışveriş caddesi bulundurmasıdır. Dünya'nın en ünlü markalarını bu caddede bulabilirsiniz. Bu caddeye arabanızla gelebilir, aracınızı valet park'a bırakır gönül rahatlığıyla alışverişiniz yaparsınız.Alışveriş caddesinde Türkiye'den başka yerde bulamayacağınız markalardan alışveriş yapmanın zevkine varın.

Toplam 87 bin metrekare mağaza alanı olmak üzere toplam 270 bin metrekare inşaat alanına sahip İstinye Park’ta 300 mağaza yer alıyor. Türkiye’de ilk ya da en büyük mağazasını İstinyePark’ta açan markalar arasında Armani Jeans, DKNY Jeans, Dolce & Gabbana, Ferre, Gucci ve Paul Smith gibi moda dünyasının önde gelen isimleri bulunuyor. İstinye Park, dünya markalarının yanı sıra aralarında Vakko, Beymen, Boyner, Mudo
Merkezin Osmanlı mimarisinden esinlenerek oluşturulduğu belirtilen Pazar Yeri'nde ise; kasap, manav, balıkçı ve baharatçı dükkanları yer alıyor. İstinye Park’ın konsepti, İstiklal Caddesi, Abdi İpekçi ve Bağdat Caddesi’nin toplamı. Bu üç caddenin de birer benzeri var… Bu caddelerin konseptlerine uygun markalar da bir arada toplanmış.Sadece İstinye Park la sınırlı değildir başka avm lerde vardır.Carrefoursa İstinye-istinye afm,migros,istinye balıkçı,enka spor,darüşşafaka gibi.

İstinye, Sarıyer ilçesinin sanayi bölgesidir. İstinye'nin iç kısımlarında taş ve kireç ocakları vardı. Bunlar terk edikdikten sonra buralarda binalar yapılmaya başladı. İstinye'nin iç kısımlarında Kavel Kablo fabrikası, Türkay Endüstri ve Ticaret A.Ş.( türkay kibrit fabrikası), Beldeyama, Beldesan, Termo teknik fabrikaları ve bir Tersane bulunmaktaydı ve bu fabrikalar nedeniyle İstinye ilçenin sanayi merkezi konumundaydı. Ancak, günün koşulları dikkate alınarak bu fabrikaların büyük bir kısmı şehir dışına taşındı. Boşalttıkları alanlar ya konut inşaatına açıldı yada değişik iş alanlarına dönüştürüldü.  Borusan oto, Otokoç, Maxicenter,büyük iş yerleri ve alışveriş merkezleri ile İstinye,Boğaziçi'nin en hareketli ve en canlı iş bölgesidir.

1912 Senesinde Kurulan 1991 Senesinde kapatılan İstinye tersanesinde üç havuz vardı. Biri 137.15 metre uzunluğunda ve 21.3 metre genişliğinde, diğeri 67.32 metre uzunluğunda ve 29.4 metre genişiliğinde sonuncu  ve üçüncü havuz ise, 152.1 metre uzunluğunda ve 29.4 metre genişliğinde idi. Bu ölçülerden daha uzun bir şilep yada tanker geldiğinde, ikinici ve üçünncü havuzlar birleşitrilerek çok daha uzun bir havuz oluşturuluyor ve tersaneye gelen gemiye rahatlıkla hizmet veriliyordu.

Bostancı(1956), Caddebostan(1956), Çengelköy(1962), Suadiye(1964), şehit Temel Şimşir(1977), Aydın Güler(1981), Rumelifeneri(1988) ve Kızıltoprak(1988) yolcu gemileri ile Celal Atik(1988), Hamit Kaplan(1988) tarak gemileri İstinye tersanesinde inşa edilmiştir.

Uzun yıllar Türk ve Dünya denizciliğine hizmet eden tersane, Boğaziçi yasasının 12. maddesi gereğince, 26.08.1991 tarihinde kapatılmış ve bu arazi turizm alanı ilan edilmiştir. Bu tarihi tersane de izmir Alaybey tersanesine nakledilmiştir. Boşaltılan alan turizm ve eğlence merkezi olarak kullanılmakta, sosyal ve kültürel etkinlikler bu alanda yapılmaktadır.Hersene razan ayında şenlikler yapılmaktadır. Bu geniş alan üzerinde ve Tokmakburnu yönünde, İstanbul Gemi Trafik hizmetleri merkezi vardır. Boğaz geçişleri bu merkezden yönlendirilmektedir.

Sarıyer ilçesinin önemli hastanelerinden İstinye Devlet Hastanesi, İstinye'nin sahil kesiminde bulunmaktadır. Semt'de 2 adet önemli lise bulunmaktadır.Bunlar İstinye imam hatip lisesi ve İstinye Şükran Ülgezen Kız Teknik Ve Meslek Lisesi(karma) dir.ABD Konsolosluğuda bu semte taşınmıştır.İstinye Kurye olarak Böyle güzel bir mahalleye motorlu kurye hizmeti vermekten gurur duymaktayız.Moto kurye hizmeti almak isteyen tüm İstinye halkını 0212/270/20/40 nolu nuradan bizlere sipariş vermelerini bekliyoruz.İstinye Kurye 2004 yılında İstanbul da kurulmuştur.İstanbul içinde moto kurye hizmeti vermekteyiz.

 

Sarıyer Bölgesi Hizmet Verdiğimiz Mahalleler

|Yeniköy Kurye

Rumelihisarı Kurye

Tarabya Kurye

İstinye Kurye

Reşitpaşa Kurye

Sarıyer Kurye

Zekeriyaköy Kurye

Kilyos Kurye

Motorlu Kurye
Montaj Bloggif oluşturulan
Express Kurye

Evrakınızın kısa sürede sizden alınarak istediğiniz adrese (normal gönderi süresinden daha hızlı) ulaştırılıması için sadece şirketinizin gönderisini yaparak, başka hiç bir adrese uğramadan teslimat yapılan gönderi şeklidir. Sizin gönderiniz yerine ulaşmadan hiçbir şekilde ikinci bir iş araya giremez. Bu sayede gönderiniz İstanbul içi yakın mesafede 45 dakika uzun mesafede 90 dakika içinde kuryelerimiz tarafından alınır ve yerine ulaştırılır. Kuryemiz gönderinizi teslim eder etmez, firmamızdan size siparişiniz ulaştı bilgisi verilir.

Gece Moto Kurye

Akşam 18:00 den sonra vereceğiniz siparişler gece kurye olarak tabir edilmektedir. Firmamızda 24:00 a kadar kurye elemanı bulunmaktadır. Saat 21:30 dan sonraki siparişleriniz için yukarıda bulunan kurye telefonlarımızdan faydalanabilirsiniz. Gece kurye hizmetimizakşam 19:00 dan başlayarak ertesi sabah mesai saatinin başlangıcına kadar geçerlidir. Saat 19:00 21:30 saatleri arasında fiyatlar normal gönderilerin 2 katıdır. 21:30 dan sonraki gönderiler için firmamız fiyat haklarını saklı tutar. Fiyat verilecek siparişin bilgilerin göre operasyon tarafından belirlenir.